Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Mów do mnie wierszem - spotkanie z Adamem Ochwanowskim

Adam Ochwanowski, poeta, publicysta, krytyk literacki, artysta związany sercem z Ponidziem, był gościem naszej biblioteki. Autor intersująco mówił o poezji, która nigdy nie była dziedziną popularną, pozostaje elitarna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Nie określił poezji. Jego zdaniem nie da się jej zdefiniować, jest bowiem kobietą, wywołuje emocje, wzruszenia. Opowiadał również ciekawe historie związane ze swoim życiem i pracą twórczą. Wspominał swoje pierwsze wiersze, pierwsze teksty piosenek, niezwykle spotkania z ludźmi kultury, sztuki. Dumny ze swoich chłopskich korzeni kocha wieś, uważa, że wszyscy stamtąd jesteśmy.

Zaprezentowana na zakończenie spotkania diaporama z pięknymi zdjęciami Krzysztofa Pęczalskiego, zachwyciła słuchaczy urokiem obrazów nadnidziańskiej przyrody z niezwykle spójnymi wierszami pana Adama w interpretacji znanego aktora Jerzego Treli.

szAO1

szAO2

szAO3

 

Bajka „W domku Baby Jagi”

Biblioteczne mini spektakle teatralne cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci , nauczycieli i rodziców. Są nie tylko świetną zabawą dla najmłodszych, ale również uczą, kształtują wrażliwość i wyobraźnię. Poprzez ich interaktywny charakter dzieci zawsze angażowane są w fabułę spektaklu.

 

14 marca 2018 w bajkową opowieść o zdrowym stylu życia przenieśli się mali widzowie uczestniczący w spektaklu pt.:W domku Baby Jagi" w wykonaniu aktorów z teatru EDU-ARTIS z Krakowa. Widowisko oparte było na znanej baśni o „Jasiu i Małgosi”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody dwójki rodzeństwa, które bawiąc się w lesie natrafiło na chatkę z piernika i na Babę Jagę. Niestety Małgosia, która bardzo lubiła łakocie przekroczyła próg domku Baby Jagi i została w nim uwięziona. Zła czarownica karmiła Małgosię cukierkami, batonami i ciastkami. Przez te wszystkie słodycze siostrzyczka Jasia stawała się coraz słabsza i grubsza. Jaś rozmyślał jak uwolnić Małgosię z chaty Baby Jagi i jak ją przekonaćdo jedzenia owoców. Wpadł na pomysł aby rozruszać swoją osłabioną siostrę gimnastyką i tańcem.

 

Celem spektaklu było nakłonienie dzieci do zdrowego odżywiania i większej aktywności ruchowej. Mali widzowie dowiedzieli się jakie są zalety jedzenia warzyw i owoców, uprawiania sportu i dbania o swoje zdrowie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu pt. ”Kolorowy talerz”. Dzieci podzielone na grupy otrzymały talerzyki na których komponowały z papierowych owoców i warzyw kolorowe sałatki. Nie zabrakło również gimnastyki i tańca. W spektaklu uczestniczyły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 4 i z klasy II Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jędrzejowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

11bwd

12bwd

14bwd

15bwd

16bwd

17bwd

18bwd

 

Ferie zimowe 2018 w bibliotece

W czasie ferii zimowych w bibliotece było twórczo , kolorowo  i oczywiście bardzo wesoło. Dzieci  podróżowały po baśniowych krainach, w których spotkały bohaterów tych znanych i mniej znanych a potem rysowały swoich ulubieńców. W „ Zimowej Galerii” można było wykazać swoje umiejętności plastyczne , wycinać, kleić walentynkowe serduszka, robić kartonowe samoloty, szyć kolorowe  pacynki.

Wszystkim lubiącym zabawę połączoną z rywalizacją rozgrywki gier planszowych przysporzyły wiele emocji i radości.

f01-20180226

f02-20180226

f03-20180226

f04-20180226

f05-20180226

f06-20180226

f07-20180226

 

Katalog online - nieczynny

 

Szanowni czytelnicy !

Informujemy, że z przyczyn technicznych katalog on-line zbiorów

nie będzie dostępny  do odwołania.

Z katalogu komputerowego można nadal korzystać na miejscu w bibliotece.

Za utrudnienia przepraszamy !

Nowe kody IBUK LIBRA

 

Uwaga Czytelnicy!

Zapraszamy do odbioru nowych kodów PIN do platformy IBUK Libra - wirtualnej czytelni książek.

Na 2018 rok dostępnych jest 1677 książek o szerokiej tematyce.

Stare kody utraciły ważność 22 stycznia 2018 roku. Osoby zainteresowane przedłużeniem dostępu lub chcące otrzymać dostęp do platformy - zapraszamy do Biblioteki.

 

ibuk-2018

 
# Design by : Place your Website.