Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Spotkanie DKK. Maj 2017

17 maja spotkały się panie z DKK, aby wymienić wrażenia o przeczytanych książkach :,,Przyjaciółki” Agaty Kołakowskiej i ,,Simona” Anny Kamińskiej .Powieść „Przyjaciółki” to historia trzech kobiet - Wiktorii (niepracującej mężatki z dwójką dzieci), Marty (absolwentki szkoły teatralnej, która wróciła z emigracji, aby zawalczyć o własne marzenia) i Karoliny (pracoholiczki nastawionej na karierę w bankowości).

Łączy je jedno: dotkliwy brak bliskiej  przyjaciółki, z którą można by się śmiać, płakać, czy choćby pójść na zakupy. Ich losy splatają się dzięki Internetowi, a rozwijająca się przyjaźń prowadzi do prawdy, której nie do końca by sobie życzyły. Książka została przez nasze klubowiczki przyjęta ciepło, jako łatwa, lekka i przyjemna powieść na letnie popołudnia.

Natomiast  druga książka  ,,Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” Anny Kamińskiej, wywołała bardzo ożywiona dyskusję. Jest to porywająca historia życia Simony Kossak, córki Jerzego Kossaka, wnuczki Wojciecha. Simona, nazywana buntowniczką z Białowieży, z wykształcenia była profesorem  nauk leśnych, biologiem. Nieakceptowana przez najbliższych ,świadoma swej odmienności zamieszkała w środku Puszczy Białowieskiej. Wśród zwierząt i lasów znalazła to, czego nigdy nie otrzymała od ludzi. Jest to opowieść o bezkompromisowym szukaniu swojego miejsca w świecie i o zrzucaniu ciężaru wielkiego nazwiska. Historia upadku starej, artystycznej rodziny oraz tego, jak szara rzeczywistość PRL-u wymazywała barwny świat krakowskiej arystokracji.

Panie były zachwycone zarówno osobą Simony Kossak, jak i stylem pisania  autorki, Anny Kamińskiej.

1-dkk-20170522

2-dkk-20170522

3-dkk-20170522

 
# Design by : Place your Website.