Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem - 29.09.2017r

29 września 2017 r. gościliśmy w bibliotece Krzysztofa Petka, dziennikarza, pisarza, autora serii książek przygodowo-sensacyjnych dla młodzieży :”Porachunki z przygodą”, „Operacja Hydra”, „Gra”, „Czarny kufer”, organizatora wypraw krajoznawczych, szkół przetrwania, adepta kung-fu.

Pisarz szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami, którymi byli uczniowie z jędrzejowskich gimnazjów. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i różnorodnych zainteresowaniach, wyprawach , szkołach przetrwania, które organizuje. Z ogromną pasją i zaangażowaniem mówił o mazurskich obozach survivalowych, wyprawie do Transylwanii, do zamku Vlada Palownika literackiego pierwowzoru Drakuli , podróży do Ameryki Południowej, przedzieraniu się przez szlaki Amazonii , włóczędze po Brazylii, wyprawie na Syberię, w której towarzyszył innemu znanemu podróżnikowi Jackowi Pałkiewiczowi. Słuchacze mogli dowiedzieć się np. w co się ubierać i jak zachowywać, aby przetrwać w czasie mrozów na Syberii, gdzie szkoły zamykane są dopiero przy -50 stopniach. Dynamiczne opowieści ilustrował ciekawymi zdjęciami. Autor gorąco zachęcał młodzież do sięgania po dobrą literaturę, rozwijania własnych zainteresowań i pasji, a także aktywności i dążenia do spełniania marzeń : „Moje książki nie należą do kanonu  lektur obowiązkowych. Opowiadają o ludziach, którzy czasem zaryzykowali życie, by ratować innych. Nie lubisz czytać książek? Nie trafiłeś na tę właściwą. Spróbuj czasem zaryzykować. Czytanie to kwestia poszukiwań.”
 
Słuchaczy bardzo zainteresowała znajomość sztuki walki wing tsun, którą Gość wszystkim zaprezentował. Pisarz uzmysławiał wszystkim zgromadzonym, że najważniejszym narzędziem samoobrony jest własne ciało, ręce i nogi. Pokazał, biorąc na ochotnika jednego z uczniów, kilka podstawowych i nie zagrażających życiu chwytów obronnych. Zaprezentował, jak prawidłowo zachować się w przypadku napaści.

Na zakończenie spotkania można było nabyć ostatnio wydane dwie książki autora "Zaklęcie dla Golema - Praga" – powieść przygodową, która jest nietypowym przewodnikiem po stolicy Czech oraz "Spokojne wakacje".

 

p01-20171003

p02-20171003

p03-20171003

p04-20171003

 
# Design by : Place your Website.