Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Arkadiusz Niemirski, autor książek o tematyce detektywistycznej dla młodzieży i dorosłych, satyryk, podróżnik goszcząc w naszej bibliotece spotkał się z młodymi czytelnikami. Pisarz niezwykle barwnie, często żartobliwie, mówił o sobie, swoich zainteresowaniach, działalności kabaretowej i   swojej twórczości literackiej.   Autor zanim zajął się pisaniem powieści, w latach 80-tych był współzałożycielem Kabaretu „i…”, współpracował z Programem III Polskiego Radia, oraz z kabaretem „Długi”. Jego  największym marzeniem w latach młodzieńczych było spotkanie z zespołem Procol Harum. Jak sam podkreślał cała jego późniejsza aktywność zawodowa i prywatna zdominowana była przez miłość do muzyki tego zespołu i chęć poznania muzyków osobiście.  Jeździł za nimi po całym świecie na koncerty, oczywiście poznał ich osobiście i pisał reportaże , materiały dziennikarskie ze swoich muzycznym podróży m. in. dla miesięczników „Tylko rock” i „Teraz rock”.

Arkadiusz Niemirski jest autorem kontynuacji „Pana Samochodzika, kultowej młodzieżowej serii detektywistycznej napisanej przez Zbigniewa Nienackiego.
Jako zagorzały fan prozy o Panu Samochodziku  zdecydował się kontynuować serię „Pana Samochodzika” po śmierci Zbigniewa Nienackiego. Zadebiutował w 2000 roku powieścią pt. „Pan Samochodzik i skarby wikingów”, łącznie spod pióra autora wyszło 16 tomów..

Podczas spotkania autor zapoznał młodzież z powieścią detektywistyczną i przybliżył najsłynniejszych twórców gatunku :A.C. Doyle’a, E.A. Poe, G. Simenona, R. Chandlera, A. Christie i in. Zaprezentował również sylwetki sławnych fikcyjnych detektywów znanych zarówno z książek jak i filmów: S. Holmes’a, , Poirot, pannę Marple, , Jamesa Bond’a, Następnie zaprezentował inne swoje powieści dla młodzieży i dorosłych : „Pojedynek detektywów”, „Testament bibliofila” „Dziennik grzesznika” ,„Prowokator”, „Pasztetowe wakacje”. Cała opowieść ilustrowana była ciekawą prezentacją multimedialną. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkoły Podstawowej nr 5 i z Zespołu Szkół w Jędrzejowie

a01-20171030

a02-20171030

a03-20171030

 

 
# Design by : Place your Website.