Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Bajka „W domku Baby Jagi”

Biblioteczne mini spektakle teatralne cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci , nauczycieli i rodziców. Są nie tylko świetną zabawą dla najmłodszych, ale również uczą, kształtują wrażliwość i wyobraźnię. Poprzez ich interaktywny charakter dzieci zawsze angażowane są w fabułę spektaklu.

 

14 marca 2018 w bajkową opowieść o zdrowym stylu życia przenieśli się mali widzowie uczestniczący w spektaklu pt.:W domku Baby Jagi" w wykonaniu aktorów z teatru EDU-ARTIS z Krakowa. Widowisko oparte było na znanej baśni o „Jasiu i Małgosi”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody dwójki rodzeństwa, które bawiąc się w lesie natrafiło na chatkę z piernika i na Babę Jagę. Niestety Małgosia, która bardzo lubiła łakocie przekroczyła próg domku Baby Jagi i została w nim uwięziona. Zła czarownica karmiła Małgosię cukierkami, batonami i ciastkami. Przez te wszystkie słodycze siostrzyczka Jasia stawała się coraz słabsza i grubsza. Jaś rozmyślał jak uwolnić Małgosię z chaty Baby Jagi i jak ją przekonaćdo jedzenia owoców. Wpadł na pomysł aby rozruszać swoją osłabioną siostrę gimnastyką i tańcem.

 

Celem spektaklu było nakłonienie dzieci do zdrowego odżywiania i większej aktywności ruchowej. Mali widzowie dowiedzieli się jakie są zalety jedzenia warzyw i owoców, uprawiania sportu i dbania o swoje zdrowie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu pt. ”Kolorowy talerz”. Dzieci podzielone na grupy otrzymały talerzyki na których komponowały z papierowych owoców i warzyw kolorowe sałatki. Nie zabrakło również gimnastyki i tańca. W spektaklu uczestniczyły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 4 i z klasy II Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jędrzejowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

11bwd

12bwd

14bwd

15bwd

16bwd

17bwd

18bwd

 

 
# Design by : Place your Website.