Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Mów do mnie wierszem - spotkanie z Adamem Ochwanowskim

Adam Ochwanowski, poeta, publicysta, krytyk literacki, artysta związany sercem z Ponidziem, był gościem naszej biblioteki. Autor intersująco mówił o poezji, która nigdy nie była dziedziną popularną, pozostaje elitarna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Nie określił poezji. Jego zdaniem nie da się jej zdefiniować, jest bowiem kobietą, wywołuje emocje, wzruszenia. Opowiadał również ciekawe historie związane ze swoim życiem i pracą twórczą. Wspominał swoje pierwsze wiersze, pierwsze teksty piosenek, niezwykle spotkania z ludźmi kultury, sztuki. Dumny ze swoich chłopskich korzeni kocha wieś, uważa, że wszyscy stamtąd jesteśmy.

Zaprezentowana na zakończenie spotkania diaporama z pięknymi zdjęciami Krzysztofa Pęczalskiego, zachwyciła słuchaczy urokiem obrazów nadnidziańskiej przyrody z niezwykle spójnymi wierszami pana Adama w interpretacji znanego aktora Jerzego Treli.

szAO1

szAO2

szAO3

 

 
# Design by : Place your Website.