Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Archiwum wiadomości

Filtr
 • "Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom"

  Trwa XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom po hasłem "Czytanie uskrzydla!".  30 maja , 2 i 3 czerwca w  Oddziale dla dzieci  czytamy baśń o „ Śpiącej Królewnie” oraz fragmenty książki  E. Rudnick „Diabolina”.

  Dzieci poznają  historię  wróżki Diaboliny i księżniczki Aurory. Następnie wróżka oprowadza dzieci po bibliotece zapoznając je ze zbiorami.

  IV-AL-baner-w-460x260

  DSC 0002tczd

  DSC 0006tczd

  DSC 0017tczd

  DSC 0008tczd

   

 • Albania - piękna nieznajoma

  Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Pasławskim

  05 grudnia o godz.10.00 

  sala czytelni Biblioteki Publicznej  w Jędrzejowie.

   

  Za zmianę terminu spotkania przepraszamy !

  Wstęp wolny

   

  Andrzej Pasławski - podróżnik, organizator wypraw terenowych, znawca i miłośnik Bałkanów. Łączy pasję poznawczą i fotograficzną. Od ponad 6 lat przemierza Albanię, w której był już ponad dwudziestokrotnie. Kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierza z rodziną i to tam spełniły się ich marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Albania – to niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki. Pan Andrzej pokaże Albanię tę turystyczną i tę niedostępną, ponieważ podróżuje samochodem terenowym i ma możliwość dotarcia tam gdzie nie spotyka żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70 km to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem.

  Opowieść o Albanii ilustrowana będzie zdjęciami i etniczną muzyką. Pokaz zdobył II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” i III miejsce na I Ogólnopolskim Zlocie Podróżników oraz uznanie Ambasady Republiki Albanii w Polsce.

      

  albania

   

 • Bezpłatny dostęp do wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA

  Miło nam poinformować, że od 20 stycznia 2015 r. nasza Biblioteka wraz z filiami w Rakowie i Prząsławiuoferuje czytelnikom bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji ponad tysiąca publikacji z bazy ibuk.pl. Dostęp do czytelni on-line libra.ibuk.pl jest możliwy na komputerach w bibliotece oraz komputerach domowych.

  Aby korzystać z e-booków, należy być zarejestrowanym czytelnikiem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie (posiadać kartę czytelnika) i zgłosić się po kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie IBUK LIBRA.

  Swój osobisty PIN można otrzymać w Wypożyczalni i Czytelni literatury popularno-naukowej w Jędrzejowie ul.11 Listopada 33 d oraz w filiach w Rakowie i Prząsławiu

  IBUK LIBRA to:

  • zbiór elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (literatura specjalistyczna, naukowa, popularnonaukowa, literatura faktu, beletrystyka, literatura dla dzieci i młodzieży, poradniki, słowniki i kompendia);
  • całodobowy dostęp do zasobów serwisu z dowolnego miejsca, za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona;
  • szybki podgląd pełnych tekstów;
  • zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

   

  Serdecznie zachęcamy do skorzystania z serwisu.

  Instrukcję jak utworzyć konto czytelnika, dodać kod PIN i korzystać z bazy książek można uzyskać w bibliotece lub na stronie www.libra.ibuk.pl w zakładce POMOC

   

  plakat libra

 • Biblioferie

  Ferie zimowe tuż, tuż

  Zapraszamy dzieci na spędzanie wolnego czasu w bibliotece.

  ferie zimowe 2016

 • Certyfikat dla biblioteki

  Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jędrzejowie otrzymała certyfikat „Biblioteka z p@sją” przyznany przez Fundację Orangeza popularyzację wykorzystania Internetu wśród swoich użytkowników.

  Nie tylko sprzęt i dobre wyposażenie sprawiają, że placówki biblioteczne to dzisiaj przestrzeń nowoczesna i multimedialna. To przede wszystkim ludzie – Bibliotekarki i Bibliotekarze, którzy podjęli wyzwanie i wykazali się odwagą, otwartością na nowe doświadczenia. To oni stają się nieocenionym wsparciem i cyfrowymi przewodnikami, wspomagającymi lokalne społeczności, podnoszącymi cyfrowe i społeczne umiejętności – czytamy w liście gratulacyjnym Prezesa Fundacji Orange Konrada Ciesiołkiewicza

  doc20150805103412 001

 
# Design by : Place your Website.